Sokszor hallom a kezdő varrótanfolyamon ezt a mondatot. Amikor valaki el kezd varrni tanulni , nagyon sok hibával szembesül, amit nem tud megoldani. Ilyenkor a varrógép visszakerül a dobozba a “Nekem ez nem megy !” vagy “Elrontottam !” vagy “ A gép rossz” mondattal. Ebben a bejegyzésben megpróbálom összeszedni ezeket a hibákat. „A varrat elején egy gubancot csinál a gép.”
„Amikor elkezdek varrni , pár öltést megy , erős hangot ad, megáll és az anyag tűlemez felé eső oldalára egy nagy csomót készít.”Ezt több minden okozhatja:
„Kis hurkok jelennek meg a varrat, felém eső részén.”Ezt a hibát is több minden előidézheti:
„Kis hurkok jelennek meg a varrat, tűlemez felé eső részén.”Ezt a hibát is több minden előidézheti:
„Berregő hangot ad a gép, de nem varr.”
„A varrógép működik, de nem szép a varratképe.”Ez is beállítási probléma lehet:
„A szálfeszesség jó, az orsótok jól van behelyezve, mégis csúnyán varr a gép.”
„Szeretném felszedni az alsó szálat, de nem sikerül.”
„Amikor a varrás végén az anyagot kihúzom a talp alól 4 szál jön ki a varrógépből.”
Néhány jó tanács a varrás megkezdése előtt :Az alsó és felső szál ugyanolyan minőségű legyen! Ellenőrizd a varrógép beállításait! Ellenőrizd hogy megfelelő programra állítottad-e! Nézd meg hogy a varrni kívánt anyaghoz megfelelő tű legyen benne ( Vékony anyagokhoz vékonyabb tű, vastagokhoz vastagabb tű szükséges. Használhatsz speciális varrógéptűket, mert ezek megkönnyítik a varrást . Ilyen a bőr varró tű, farmer varró tű és a jersey varró tű). Készíts próba varrást azzal az anyaggal amit varrni fogsz, több rétegben (Ha a varratra merőlegesen kis szálhúzások keletkeznek az anyagon, akkor sorjás a varrógéptű, ki kell cserélni)!
|
|
Milyen varrógépet vegyek?
Amikor gépvásárlás előtt állunk, pár kérdést fel kell tennünk magunknak. Mennyit és mire fogom használni? Mennyi pénzt szánok rá? Rugalmas anyagokat szeretnék varrni vele? Szükségem van a sok, főleg díszítő programra? Ha a célt meghatároztátok akkor szűkül a kör.